HABERLER

TAZİYE

Ankara’daki yüksek hızlı tren kazasında yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, tedavisi devam eden yaralılara acil şifalar diliyoruz.

KAZADA YAŞAMINI YİTİRENLER

 

PROF. DR. BERAHİTDİN ALBAYRAK

Ankara Üniversitesi eski rektör yardımcılarından, Fen Fakültesi öğretim üyesi 53 yaşındaki Prof. Dr. Berahitdin Albayrak, Konya Bilim Merkezi’nde düzenlenen bir panele katılmak için trene bindi. Türiye’nin yetiştirdiği değerli bir bilim insanı olan Albayrak; Gökbilim ve robotların geleceği gibi konuların ele alındığı panelde çocuklarla buluşacaktı. Berahitdin Albayrak’ın eşinin de bir süre önce yaşamını yitirdiği ve 2 kızının olduğu öğrenildi.

TAHSİN ERTAŞ

48 yaşındaki Tahsin Ertaş, Konya Medicana Hastanesi’nde Çocuk Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapıyordu. Diyarbakır’ın Kulp ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Ertaş, Ankara’da yaşıyordu. Ertaş, hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakım birimindeki nöbetine gelmek için sabah saatlerinde yola çıkmıştı.

 

YUSUF YETİM

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde HDP’nin Şanlıurfa Bozova Belediye Başkan aday adayı olan Yusuf Yetim de kaza sırasında trendeydi. Yetim, partinin de 27. dönem Şanlıurfa milletvekili adayıydı. 1965 Şanlıurfa doğumlu Yetim’in evli ve bir çocuk babası olduğu, daha önce farklı bakanlıklarda müşavirlik yaptığı bildirildi.

 

KÜBRA YILMAZ

Isparta doğumlu Biyomedikal Mühendisi Kübra Yılmaz, ailesi ile birlikte Ankara’da yaşıyordu. Yılmaz, Ankara’dan Konya’ya çalışmak için giderken kazada yaşamını yitirdi. Nişanlı olan Kübra Yılmaz'ın yakında düğün yapmayı planladığı öğrenildi.

 

HULUSİ BÖLER

Tokatlı Hulusi Böler, kazada hayatını kaybeden 3 makinistten biri. 34 yaşındaki Böler, 11 yıldır TCDD’de makinist olarak çalışıyordu. Tokat merkezine bağlı Üzümören beldesinde yaşayan Böler, iki çocuk babasıydı.

 

ADEM YAŞAR

Makinist Adem Yaşar, Çankırı’nın Şabanözü nüfusuna kayıtlıydı. Yaşar, evli ve iki çocuk babasıydı.

 

KADİR ÜNAL

49 yaşındaki Kadir Ünal, yolcu treninin çarpıştığı kılavuz treninin makinistiydi.

 

ARİF KAHAN ERTİK

Hayatını kaybeden diğer isim, Arif Kahan Ertik idi. Evli ve bir çocuk babası Ertik'in  Almanya Ticaret Bakanlığı Türkiye temsilciliğinde çalıştığı öğrenildi.

 

EBRU ERDEM ERSAN

Hayatını kaybedenlerden biri olan, iki çocuk annesi 38 yaşındaki Ebru Erdem Ersan; tekstil işiyle uğraşıyordu.

 

marka tescil, patent tescil Copyright © Olgun Patent Marka | Tüm Hakkı Saklıdır.
Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz..
konya reklam ajansı